AKTUALITY

26.07.2012 Soumrak homo economicus
Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.

Rozhovor Romana Chlupatého byl natočen v létě 2011 v anglickém Oxfordu pro rozhlasové vysílání. Výsledkem je svěží a srozumitelné zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury, Sedláček a Orrell pitvají základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí - ale nevnucují - řešení. Při tom, navíc, dokáží čtenáře i pobavit.

Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se ovšem tentokrát neobrací ke svým čtenářům jako autor, nýbrž jako diskutér, který rád vede dialog a skrze otázky a odpovědi se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka pro diskusi si vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella. I on patří k narušitelům starých pořádků, kterým je jasné, že bez kroku do neznáma se skutečného ozdravení nedočkáme.

26.07.2012 Die Ökonomie von Gut und Böse
Die meisten unterschätzen, wie tief die Ökonomie in der Kultur verwurzelt ist. Nicht so Tomas Sedlacek. Er behauptet: "In der Ökonomie geht es um Gut und Böse. Es geht um Menschen, die Menschen Geschichten über andere Menschen erzählen. Selbst das ausgefeilteste mathematische Modell ist eine Parabel, eine Geschichte, mit der wir die Welt um uns herum zu begreifen versuchen." Sedlacek erschüttert unseren Begriff von Wirtschaft wie wenige vor ihm. Sein Buch ist ein faszinierender Gang durch die Welt der Ökonomie - vom Gilgamesch-Epos über das Alte Testament und Adam Smith bis zur Wall Street und zur Wirtschaftskrise. Und ganz nebenbei erfahren wir, warum die Sprache der Wirtschaft, die Mathematik, nicht wertfrei und kühl ist, sondern schön und sogar verführerisch …


01.11.2011 Zveme na 100. reprízu Ekonomie dobra a zla a poslední na Nové scéně!
6. listopadu v 19:00 na Nové scéně Národního divadla opět opakujeme s ekonomem Tomášem Sedláčkem naší úspěšnou Ekonomii dobra a zla, která v současnosti lítá po Evropě s anglickou verzí. Jestli jste tuhle naši klasiku doposud propásli, určitě doražte, jestli jste viděli, tak doporučte nebo přijďte znova.

11.09.2011 Talk show Švandova divadla
První ze série Scénických rozhovorů v letošní sezóně proběhne v pondělí 24. října v 19 hodin. Hostem na půdě pražského Švandova divadla bude ekonom Tomáš Sedláček.
Hodinu a půl bude Tomáš Sedláček z barové židle odpovídat moderátorovi Davidu Hrbkovi a divákům. Talk show jeden na jednoho se odehrává na jevišti v malém prostoru Studia Švandova divadla, kam se vejde maximálně 100 diváků.

20.06.2011 Autogramiády knihy Economics of Good and Evil
Srdečně Vás zveme na autogramiády Tomáše Sedláčka k příležitosti vydání jeho knihy Economics of Good and Evil.
Autogramiády se uskuteční 29.6. od 18 hod. v Praze (Oxford Bookshop, Opletalova 5/7) a 30.6. od 18 hod. v Brně (Oxford Bookshop, Novobranská 1).
Těšíme se na Vás!

17.04.2011
Interpelace na Nové scéně ND - čtvrtek 28.4.2011

Třetí INTERPELACE cyklu veřejných diskusí, proběhe 28. dubna v 16:00. Pozvání k diskusi přijali expremiér MILOŠ ZEMAN, exminister VÍT BÁRTA, advokátka KLÁRA SÁMKOVÁ a režisér JAN HŘEBEJK. Společným tématem k debatě bude Umění důvtipu.


25.02.2011 Listování - březnové turné
V průběhu března proběhne turné Listování - dramatizace knihy Ekonomie dobra a zla. Všechny termíny jsou uvedeny zde v sekci "přednášky", další informace najdete na stránkách www.listovani.cz Prohlédněte si rovněž slavnostní udělení ceny Nakladatelství 65. pole Tomáši Sedláčkovi a prohlédněte si videoukázku z této hry :14.02.2011 Listování na Nové scéně Národního divadla - 13.3. od 19:00.
Více informací na http://www.novascena.cz/cs/repertoar/207.html

03.11.2010 Listování v Národním divadle!
Premiéra Listování knihy Ekonomie dobra a zla v termínu 20.11.2010 už je téměř vyprodána. Zveme Vás tedy na reprízu, která se uskuteční 16.12.2010 od 20:00 na Nové scéně Národního divadla.
Více informací o představení:
Listování - Ekonomie dobra a zla v Národním divadle !
Těšíme se na Vás!

31.10.2010 Jak tvořit, prezentovat a obhajovat myšlenky
Lektory interaktivního workshopu jsou Tomáš Sedláček a Radek Špicar. Workshop se uskuteční 1.prosince od 13:00 do 17:00. Více informací na www.elaiprague.cz. Přihlášky posílejte na info@elaiprague.cz.

31.10.2010 Rychlokurz ekonomie pro neekonomy
Lektor rychlokurzu ekonomie pro neekonomy je Tomáš Sedláček. Kurz se uskuteční 8.prosince od 9:00 do 16:00. Více informací o kurzu na www.elaiprague.cz. Přihlášky posílejte na info@elaiprague.cz.

12.06.2010 LiStOVáNí
Další reprízy scénického čtení knížky Ekonomie dobra a zla v rámci projektu LiStOVáNí se uskuteční 20. 6. v Brně a 15. 6. v Praze. Doprovodí je sám autor, Tomáš Sedláček.

07.02.2010 Audio kniha
Vydavatelství 65. pole se rozhodlo zpřístupnit knihu i v audio formátu pro zrakově postižené a připravuje i vydání
v angličtině a v polštině.

07.02.2010 Děkuji
Vážení čtenáři.
Ekonomie dobra a zla se stala nejprodávanějším titulem v prodejní síti Neoluxor, v síti Academia a v e-shopu Kosmas.cz

Děkuji Vám za přízeň

DISKUSE:

www.aktualne.cz

Tomáš Sedláček (* 1977)

Vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul PhDr. a vyznamenání děkana. Zde přednáší filosofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií. Za diplomovou práci o etice a ekonomii získal Hlávkovu cenu.

Je stipendistou Yale University, která ho v roce 2006 ve svém Yale Economic Review zařadila mezi pětici mladých perspektivních ekonomů (Young Guns: 5 Hot Minds in Economics).

V letech 2001 až 2003 pracoval jako ekonomický poradce Václava Havla. V roce 2004 přijal post expertního poradce ministra financí, kde se věnoval reformám a snižování schodku veřejných rozpočtu. Založil Ekonomický klub, je členem programového výboru nadace Fórum 2000 a členem poradních či dozorčích rad mnoha dalších neziskových organizací. V současné době pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB.

V lednu 2009 se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), poradního orgánu premiéra sestávajícího z deseti vybraných ekonomů, kteří pro vládu připravují protikrizová opatření.

 
© Tomáš Sedláček 2009 | Made By Nettvor